Regional Tables

Region Winners:


2022: A Team
Seniors
2018: Seniors
2016: Seniors
2015: C Team
2014: C Team
2013: A Team
B Team
Seniors
C Team
2012: C Team
2010: C Team
2008: A Team
B Team
2007: B Team
Juniors
2006: B Team
Juniors
2005: A Team
B Team
Juniors
C Team

2024 Results

Match 1 vs London (h)

A: 29 - 15
B: 25 - 19
C: 17 - 27
L: 24 - 20
S: 22 - 22
U: 13 - 7
J: Cancelled

Match 3 vs Berkshire (h)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 2 vs Hampshire (a)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 4 vs Sussex (a)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 5 vs Kent (h)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 6 vs London (a)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 2 vs Hampshire (h)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 3 vs Berkshire (a)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 4 vs Sussex (h)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 5 vs Kent (a)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Players who scored 4/4:

Match 1 vs London (h)

A: D. Dods, R. Mears, J. Nulty
B: n/a
C: G. Fowle
L: L. Elvin, H. Haynes
S: J. Hughes
U: n/a
J: n/a

Match 3 vs Berkshire (h)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 2 vs Hampshire (a)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 4 vs Sussex (a)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 5 vs Kent (h)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 6 vs London (a)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 2 vs Hampshire (h)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 3 vs Berkshire (a)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 4 vs Sussex (h)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 5 vs Kent (a)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Player of the Match Award:

Match 1 vs London (h)

A: Aaron Downey
B: Tony Litchfield
C: Michael Marcham
L: Jen Barnard
S: Jim Hughes
U: Daniel McGowan
J: n/a

Match 3 vs Berkshire (h)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 2 vs Hampshire (a)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 4 vs Sussex (a)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 5 vs Kent (h)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 6 vs London (a)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 2 vs Hampshire (h)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 3 vs Berkshire (a)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 4 vs Sussex (h)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

Match 5 vs Kent (a)

A:
B:
C:
L:
S:
U:
J:

2024 County Squads
Main

Simon King (Manager)
Max Brooker (A Team Captain)
Paul Brogan (B Team Captain)
George Wilson (C Team Captain)
Tom Bryant
Darren Dods
Aaron Downey
Gez Drew
Granville Fowle
Dan Fox
Luke Garman
Allan Gomez
Rob Hancock
Paul Hailston
Scott Harrison
Mark Hollingdale
Eddie Hudson
Jamie Hughes
Jordan Kennedy
Martin Lambert
Jamie Latham
Jon Leach
Tony Litchfield
Michael Marcham
Scott McGinty
Rob McGowan
Ryan Mears
Mark Miller
Paul Moseley
Joe Nulty
Steve Pantony
Antony Robinson
John Robinson
Danny Taggart
Aaron Taylor
Jason Toovey
Graham Thompson
Barry Watkins
Adam Williams


Ladies

Louise Elvin (Captain)
Jen Barnard
Michelle Bell
Cheryl Cleverley
Leanne Crawford
Sarah Dodge
Cathy Fox
Harriet Haynes
Kristina Mladenovic
Claire Patience
Sarah Smith
Mary Talbot
Sue Theedam
Sarah Waterhouse
Angela Williamson
Alison Winsbury

Seniors

Adam Williams (Captain)
Robin Bailey
Darren Dods
Gez Drew
Granville Fowle
Scott Harrison
Jamie Hughes
Martin Lambert
Tony Litchfield
Chris Pidgeon
Graham Thompson
Jason Toovey
Paul Turner
George Wilson

Juniors

Team Manager: Jason Dick
Jake Gamblin (Captain)
Charlie Bell
Livvy Biggs
Jacob Calverley
Teddy Chincharo
Dylan Clift
Bryan Dick-Ferrer
Danielle Dick-Ferrer
Oldriska Dickson
Jacob Ledger
Cody Leonard
Daniel McGowen
Louis Minerve
Harry Morgan
Freddie Morrison
Dexter O'Donovan
William Selsby

Under 23's

Oldriska Dickson (Captain)
Connor Dauven
Jake Gamblin
Daniel McGowan
Kristina Mladenovic
Freddie Morrison
Jack Mullen

2024 Surrey Home Venue

The Academy Social and Sports Club

unit 1, Moniton Trading Estate, W Ham Ln, Basingstoke RG22 5EE